Když říkáme, že celá Ukrajina by měla být součástí jednotného ruského prostoru, neklademe extrémně přehnané požadavky. Není to maximalismus. To, čím Ukrajina dnes je, je neslučitelné se samotnou existencí Ruska. A pokud tento problém znovu zmrazíme, dokonce i tím, že do našich administrativních hranic zahrneme všechny naše nové entity, ani to nic nevyřeší. Znovu se vyzbrojí a zaútočí. A nikdo nemůže a nechce dát žádné záruky, že to neudělají.

Ale ani takový návrh na příměří za nás nikdo nevysloví.

Proto jednání s Trumpem o Ukrajině z naší strany budou vedena pouze takto: Ukrajina je naše, o všem ostatním se dá vyjednávat. Deal?
Samozřejmě, že nám ji nedají jako dárek. Ale my ji nepotřebujeme. Osvobodíme si ji sami a uděláme to tak jako tak.

Jedinou otázkou je, zda se nám cestou podaří vyhnout se jaderné válce, nebo bohužel ne.

Lepší je, když se nám to podaří, ale my jsme připraveni na všechno. Ukrajina pro nás není touhou získat víc, ale životně důležitou hrozbou ztratit všechno. A to není hypotéza, ale fakt.

Je velmi znepokojující, že nikdo na Západě nechápe vážnost naší situace. Bidenovým globalistům se podařilo natolik posunout Overtonovo okno směrem k realitě způsobení strategické porážky Rusku, že se tento trend stal osou. Ti rozumnější, kteří mají k Rusku blíže, říkají: možná bychom neměli Rusko porážet, bylo by to pro nás dražší. A ti, kteří jsou na nás rozzuření, na vlně rusofobie hlásají: způsobme tu strategickou porážku, Rusko si netroufne na jaderný úder, je to blaf. Zda je to bluf, nebo ne, se ukáže, až když bude pozdě.

Ale to vše, taková mentální mapa představuje pro Trumpovu administrativu ve vztazích s Ruskem vážnou hrozbu – hypnóza rusofobií je příliš hutná a účinná. Taková byla kalkulace. Trump může v nejlepším úmyslu říci: Moskvo, vezmi si všechno až po kontaktní linii. A tím to končí. Deal?

Ale to pro nás není vůbec přijatelné. Je to nevyhnutelná nová válka a velmi pravděpodobný kolaps samotného Ruska. Protože to je prohra. V každém smyslu. Může se zdát, že nám Trump dává to, co chceme. A pro nás to bude frontální výzva, vydírání a výzva ke kapitulaci.
Je to velmi nebezpečná situace, v níž se střetávají geopolitická realita a umělá mentální klišé. Vše dohromady vytváří mimořádně nebezpečnou kognitivní disonanci.

Musíme Washingtonu vysvětlit, že Rusko potřebuje celou Ukrajinu a basta. A pak se ozve „soudruh jaderná zbraň“.

Je velmi špatné začínat dialog s novou americkou administrativou, obecně namířený proti globalismu a antitradičním hodnotám, takovouto podpásovkou. Je to však další past, kterou po sobě globalisté zanechali. Trump ji možná nechápe. A my, všemožně manévrující na úrovni diplomacie, se neodvažujeme nazývat věci pravými jmény. S Trumpem je lepší říkat vše na rovinu. Ukrajina je naše (celá) a o tom se nediskutuje. Bojujeme tam konvenčními zbraněmi až do vítězství. Jaké oběti přineseme, je naše věc. Zabývejte se něčím jiným.

Sankce nemusí být zrušeny, vztahy nemusí být obnoveny. To je na později. Jestli chcete, odstraňte je, ale Ukrajina bude naše, celá, ať se děje, co se děje.

Protože bez ní zemřeme. A my umřít nechceme. Pokud budeme muset zemřít my, zemřou všichni.

A opět, žádný extremismus – jen chladné zákony geopolitiky, jasně popsané na obou stranách: u nás i u Brzezinského. Obecně je odtržení Ukrajiny od Ruska imperativem celé atlantistické školy geopolitiky od jejího založení – od McKindera (a dokonce i dříve). Je to prostě zákon. Pro euroasijskou školu platí opačný axiom: Ukrajina buď bude ruská, nebo nebude ani ona, ani Rusko, a obecně nebude nikdo jiný.

Nyní se rýsuje velmi subtilní a delikátní situace. U Bidena a globalistických fanatiků bylo vše jasné. Vznášeli vůči nám nepřijatelné požadavky a jim se zdály nepřijatelné naše požadavky. S Trumpem je to něco jiného. To, co v jeho očích vypadá jako „dárek“, bude v našich očích vyhlášením války.

Proto je velmi důležité, aby Trump vše vysvětlil jasně a srozumitelně, bez patosu a jakýchkoli emocí. Pokud necháme naši šestou kolonu na takové vyjednávací dráze, okamžitě se všeho vzdá. Ale to všechno je našim lidem, myslím, jasné. Ale ve Washingtonu může nová Trumpova administrativa, která se ani teoreticky nemůže neokonů nebo zmocněnců Deep State zbavit, klidně něco považovat za to, čím to není.

Domnívám se, že nejpřímějším řešením situace by bylo právě teď, během washingtonských prázdnin, skutečné plány Ruska vůči Ukrajině oznámit. Rusko se zastaví až poté, kdy Kyjev bezpodmínečně kapituluje a převezme plnou kontrolu nad celým územím. Ukrajina je Rusko. To je náš zásadní pohled.

Svijazk-by-Konstantin-Vasilyev

Klášter Zesnutí přesvaté Bohorodice (rusky Свияжский Успенский монастырь); mužský pravoslavný klášter v ruském Svijažsku, kolébka pravoslaví v Povolží. Od roku 2017 je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.
Autor: Konstantin Alexejevič Vasiljev (rusky: Konstant́н Алексе́евич Васи́льев; 3. září 1942 – 29. října 1976), ruský symbolistický malíř, který po sobě zanechal více než 400 obrazů a kreseb.


Aleksandr-Dugin-2023Alexandr Gelejevič DuginČesky (*1962) je ruský politik, publicista, politolog, sociolog, filosof, bývalý profesor Lomonosovy univerzity v Moskvě a ideolog tzv. eurasijského hnutí, jednen z nejznámějších myslitelů postsovětského Ruska, jehož díla vyvolala značný ohlas v jeho vlasti i v zahraničíČesky. V 80. letech byl antikomunistickým disidentem, dnes je na sankčních seznamech EU, Spojených států, Kanady a řady dalších zemí. Jeho ​​názory jsou často hodnoceny jako fašistické. Sám tato obvinění vždy popíral a počítal se ke své „čtvrté politické teorii“, která by podle něj měla být dalším krokem ve vývoji politiky po prvních třech: liberalismu, socialismu a fašismu. Duginovy ​​politické aktivity jsou zaměřeny na vytvoření euroasijské supervelmoci prostřednictvím integrace Ruska s bývalými sovětskými republikami do nové Euroasijské unie (EAU). Je autorem dlouhé řady publikací překládaných do řady světových jazyků, poslední český překlad Čtvrtá politická teorie (2020, poslední ruské vydání Четвертый путь. Введение в Четвертую Политическую ТеориюČesky, 2024).



[VB]