Článek Trump announces that he will use ‘economic force’ to take Canada vyšel na webu VT Foreign Policy dne 7. 1. 2025.

Po získání Grónska bude ovládnutí Kanady pro USA uzavřením kruhu

V roce 2017, kdy se Klaus Schwab, architekt globalistických ambicí Světového ekonomického fóra, otevřeně chlubil tím, jak ovlivnil kanadskou vládu, se Trudeau a polovina jeho kabinetu stali stoupenci programu WEF Young Global Leaders.

Trudeauova vláda byla po léta dokonalým modelem vládnutí, které WEF prosazuje: otevřené hranice, neúprosné zdanění uhlíku, neochvějné přihlášení se k zástupným válkám NATO a úcta ke korporátním oligarchům na úkor obyčejných Kanaďanů.

Výsledek? Roztříštěná země, rozvrácený energetický sektor, prudce rostoucí ceny nemovitostí a suverenita národa systematicky narušovaná politikou diktovanou správními radami v Davosu, nikoli v Ottawě.

Kanada bez hranic, zadlužená, poslušná země: to byla Kanada.

Justin Trudeau odešel v slzách, zatímco dav propukl v potlesk na oslavu jeho odchodu.

Udělal Kanadě celosvětovou ostudu i v etické a právní rovině, zejména pro své sympatie k Ukronáckům, pro svůj sionismus, pro přílišné ústupky pedofilii, pro to, že zabil svobodu slova, že zavedl zuřivou diskriminaci neočkovaných a zašel tak daleko, že zablokoval bankovní účty řidičům kamionů, kteří protestovali proti opatřením přijatým během pandemie.

A další podobné špinavosti, jako jsou například patnáctiminutová integrační městečka[1].

Nyní chce Trump, aby se 51. státem stala Kanada, a tím vdechla život Severoamerické unii.

Je však pro Kanadu výhodné sloučit se se státem, který je až po krk zadlužený?

Možná nejde o svobodnou volbu a výpočet výhodnosti, ale o uznání strategické rovnováhy sil.

Koneckonců jde o uznání velmi pozdního konce britského impéria po vydání zákona o nezávislosti Indie v roce 1947, Rhodesie v roce 1965 a Hongkongu v roce 1997.

Po přijetí na hranici nepřátelství, kterého se v Austrálii dostalo králi Karlu III., není divu, že se náklonnost dominií k vlasti a ke Commonwealthu do značné míry vypařila.

Na otázku ohledně své představy, že by Kanada měla být státem USA, Trump odpověděl: „Zbavte se této uměle narýsované hranice a podívejte se, jak to vypadá, a bylo by to také mnohem lepší pro národní bezpečnost. Nezapomeňte, že Kanadu v podstatě chráníme.

Ale tady je s Kanadou problém. Tolik přátel tam mám, miluji Kanaďany. Jsou skvělí, ale my vydáváme stovky miliard ročně na jejich ochranu. Vydáváme stovky miliard ročně na to, abychom se o Kanadu postarali. Proděláváme na obchodních deficitech.“

Od svého vítězství ve volbách 5. listopadu Trump hovořil o tom, že USA dánské území Grónsko koupí a že znovu převezmou kontrolu nad Panamským průplavem. V úterý odmítl v rámci těchto přání vyloučit vojenskou nebo ekonomickou akci.

Trump k tomu dodal: „Mohu říci toto: potřebujeme je pro ekonomickou bezpečnost“.

Trump se nezavázal k jednání o smlouvě s Panamou, ale řekl: „Podívejte se, Panamský průplav je pro naši zemi životně důležitý.“ Dodal: „Provozuje ho Čína, Čína, a my jsme Panamský průplav Panamě dali.

Číně jsme ho nedali a oni ho zneužívají. Oni ten dar zneužili. Nikdy neměl být vybudován.“

„Bude USA stačit, když slíbí konec obchodních cel, snížení daní, vojenskou ochranu a podobné věci?

Bude snad muset Trump provést nějakou speciální vojenskou operaci?

Jisté je, že pokud obsadí Kanadu, Grónsko, Panamu, poté, co obsadily Švédsko a Finsko, USA znovu získají světovou moc.

Celá EU a Velká Británie, nemluvě o Mexiku, Filipínách, jižním kontinentu, jsou jednoznačně poddanými říše s hvězdami.

Vždyť po tom, co Izrael provedl Gaze, Libanonu, Golanům a Sýrii, je v mezinárodní politice možné a pravděpodobné všechno na světě…


[1] Patnáctiminutové městoČesky je urbanistická koncepce, v níž je většina každodenních potřeb a služeb, jako je práce, nákupy, vzdělávání, zdravotní péče a volný čas, snadno dosažitelná 15 minutovou chůzí, jízdou na kole nebo veřejnou dopravou z jakéhokoli místa ve městě. Cílem tohoto přístupu je snížit závislost na automobilech, podporovat zdravý a udržitelný život a zlepšit pohodu a kvalitu života obyvatel města.

The Surprising Stickiness of the 15-Minute CityČesky / Překvapivá přitažlivost patnáctiminutového města

Patnáctiminutové město – další odkazy:

K tématu Grónska, Tchaj-wanu a Panamského průplavu:
‚America First‘ meets Greenland, Taiwan, and the Panama CanalČesky / „Amerika na prvním místě“ se setkává s Grónskem, Tchaj-wanem a Panamským průplavem: Responsible Statecraft, Joanna Rozpedowski, 7.1.2025
Claudio-RestaClaudio RestaČesky se narodil v roce 1958 v italském Janově, je světoobčanem (Spinoza), svérázným filozofem, interdisciplinárním odborníkem a také umělcem.
Claudio Resta vystudoval v roce 1986 ekonomii a obchod na janovské univerzitě a brzy se přestěhoval do New Yorku, kde se pokusil prosadit jako konceptuální minimalistický výtvarný umělec.



[VB]