Přednášku Eugenické experimenty končí! Spolupráce, komunikace, empatie. To je cesta člověka. publikoval YouTube kanál Paralelně 13. dubna 2024.

 

V 19. století žil v Anglii jistý Francis Galton, gentlemanský vědec, který zkoumal vše od meterorologie až po statistiku. Krátce poté, co jeho bratranec Charles Darwin publikoval svou knihu Původ druhů, Galtona zaujala myšlenka, že „přežití nejsilnějších“ se neodehrává jen mezi druhy, ale i v jejich rámci. Z této myšlenky se stala pseudověda, studium domnělých rasových vlastností té či oné skupiny s cílem vysvětlit, proč různé národy světa zaujímají takové postavení, jaké zaujímají. Tato pseudověda se nazývá eugenika.

Eugenici, působící v Rockefellerem financovaném Kaiser Wilhelm Institute, poskytli nacistickému režimu ideologickou záminku, aby tuto myšlenku dovedl do logického konce. Mnozí Němci, kteří souhlasili s holocaustem, tak činili proto, že skutečně věřili vědcům, kteří jim říkali, že Židé a Romové, komunisté a homosexuálové jsou geneticky méněcenní a je třeba je z genofondu odstranit. Později byla britská eugenická společnost přejmenována na Galtonův institut.

Americká Eugenická společnost se zase změnila v Populační radu, skupinu založenou Johnem D. Rockefellerem III, jejíž členové nadále prosazovali stejnou politiku snižování počtu obyvatel zemí třetího světa jako vždy, jen to nyní dělali ve jménu boje proti „přelidnění“, nikoli proti „špatným genům“.

V logice eugeniků se proměňuje samotný smysl lidského života. Místo něčeho cenného, vzácného, po čem je třeba toužit a pečovat o něj, bojovat za něj a oslavovat ho, je lidstvo nově představeno jako rakovina, něco ve své podstatě zlého, co svou pouhou existencí zatěžuje svět. To nepřekvapivě téměř dokonale vystihuje postoj moderního ekologického hnutí: lidský život už není něco, čeho si máme vážit, ale něco, co je třeba měřit v uhlíku a následně snižovat.

Hlavní otázky a témata odpovědí pana profesora:

Jak zasahuje moderní eugenika do našich životů?
Jaký bychom měli zaujmout pohled na globální alarmismus.
A jaké můžeme dělat proti-kroky?
Projde Evropa kompletní de-industrializací?
Jak to dopadne s Pandem*ckou smlouvou?
Hrozí opravdu nedostatek jídla?
Pangermánská anglosaská nadřazenost končí. Vladimír Putin doslova řekl, že ples upírů skončil. Jaká je tedy role Ruska v procesu klimatické agendy?‘

Globální otázky:

Proč Amerika couvá z konfliktu na Ukrajině?
Jak velká je hrozba války na blízkém východě?
Jaká je predikce pro Evropu?


Prof. Ing. Peter Staněk, CSc. (*1948) je slovenský ekonom, prognostik, konspirační teoretik. Do roku 2022 samostatný vědecký pracovník Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd. Působil jako ekonomický poradce předsedů vlád SR Vladimíra Mečiara, Roberta Fica a Petra Pellegriniho. V 90. letech 20. století se věnoval bankovnictví, rozpočtové politice, systémové infrastruktuře a proexportní politice. V současnosti jsou jeho hlavními tématy finanční trhy, globalizace, světová ekonomika, struktrální a technologický rozvoj a znalostní ekonomika. Je mezinárodně uznávaným odborníkem v oblasti důsledků průmyslové revoluce.

[PJ]