Obsah:
  1. Jim Hoft: Většina amerických voličů věří, že se CIA-FBI snaží kontrolovat výsledek voleb v roce 2024
  2. James Reinl: Sbohem Ameriko! Čtvrtina dospělých v USA chce, aby se jejich stát oddělil.

Většina amerických voličů věří, že se CIA-FBI snaží kontrolovat výsledek voleb v roce 2024

Nyní je všeobecně známo, že Barack Obama a jeho nohsledi v roce 2016 špehovali kandidáta TrumpaČesky, jeho rodinu a spolupracovníkyČesky.

Poté, co byl Donald Trump zvolen prezidentem Spojených států, Obama pokračoval ve špehování svého nástupce a plánoval, jak jeho administrativu svrhnout.

To bylo prokázáno v soudních a úředních řízeních.

Barack Obama, Hillary ClintonČesky , FBI, CIAČesky, Gina HaspelČesky, zahraniční rozvědka Five Eyes a další se podíleliČesky na tomto historickém skandálu, jehož cílem bylo zničit a odstranit kandidáta Donalda Trumpa. Snahy o odvolání Trumpa z úřadu se zakládaly na falešném skandálu o tajné dohodě mezi Ruskem a prezidentem Donaldem Trumpem.

A také víme, že jim to VŠEM prošlo. Nikdo důležitý nikdy nebyl stíhán. A mainstreamová média šířila falešné zprávy se lžemi o Russiagate a pak ignorovaly, když vyšlo najevo pravda, že to všechno byl hluboký státní podvod s cílem zbavit se Donalda Trumpa.

Nemělo by tedy být žádným překvapením, že dnes většina Američanů věří, že se hluboký stát snaží výsledek voleb v roce 2024 kontrolovat.

Tento nejnovější průzkum pochází od RasmussenaČesky .

Volby 2024: Mnoho voličů je vůči zpravodajským agenturám podezřívavých.

Většina voličů si myslí, že Ústřední zpravodajská služba (CIA) a další vládní špióni se možná snaží vybrat vítěze letošních voleb.

Volby 2024: Mnoho voličů podezřívavých vůči zpravodajským agenturám

Většina voličů si myslí, že Ústřední zpravodajská služba (CIA) a další vládní špióni se možná snaží vybrat vítěze letošních voleb.

Dvaapadesát procent (52 %) možných amerických voličů se domnívá, že je pravděpodobné, že se americké zpravodajské služby snaží mít výsledek prezidentských voleb v roce 2024 pod kontrolou, včetně 31 %, kteří to považují za velmi pravděpodobné. Třicet osm procent (38 %) si nemyslí, že se zpravodajské služby snaží volby kontrolovat, včetně 20 %, kteří tvrdí, že to vůbec není pravděpodobné. Dalších 10 % si nejsou jisti.

Téměř polovina (49 %) voličů si myslí, že americké zpravodajské služby mají svou vlastní politickou agendu – o něco méně než 51 % v loňském roce –, zatímco 36 % věří, že agentury obecně fungují nestranně. Dalších 16 % si není jistých.


Jim Hoft je zakladatelem a redaktorem The Gateway Pundit, jedné z předních konzervativních zpravodajských médií v Americe. V roce 2013 byl oceněn cenou Reed Irvine Accuracy in Media Award a je hrdým laureátem ceny Breitbart Award for Excellence in Online Journalism od Americans for Prosperity Foundation v květnu 2016. V roce 2023 obdržel The Gateway Pundit ocenění Most Trusted Print Media Award (Cenu za nejdůvěryhodnější tiskové médium) na American Liberty Award.

Zpět na obsah


Sbohem Ameriko! Čtvrtina dospělých v USA chce, aby se jejich stát oddělil – Texasané, Kaliforňané a Newyorčané jsou exitu nejblíže.

Výzvy, aby TexasČesky vystoupil z USA, jsou stále hlasitější a zastánci tvrdí, že by pak mohl toky migrantů z MexikaČesky zastavit a nebyl přitom omezován federální vládou.

Stát Lone Star [Texas] má možná nejhlhlasitější secesionistické hnutí v zemi, ale ne nejpopulárnější.

Tenhle štítek jde na AljaškuČesky, ukazuje nový průzkum.

Výzkumníci zjistili, že více než třetina Aljaščanů – 36 procent – ​​si přeje, aby se Last Frontier [Aljaška] jednoho dne vzchopila a unii opustila.

Pouze Aljaščané jsou ochotnější vypadnout z unie než Texasané. Na snímku: Setkání Texaského nacionalistického hnutí v únoru

Aljaška je nejsecesionističtějším státem v USA. K zemi se připojila v roce 1867

Je to populárnější hnutí než 31 procent obyvatel, kteří usilují o „Texit“, jak je odchod Texasu nazýván.

Nejsou to jen republikánské státy, které chtějí pryč, říká výzkumník z YouGov.

Demokraty řízená Kalifornie a New York jsou další v řadě, kdo loď opustí, s 29 procenty a 28 procenty obyvatel pro odtržení.

Po dveřích pokukují také obyvatelé Oklahomy (28 procent), Nebrasky (25 procent), Georgie (25 procent), Floridy (24 procent) a Washingtonu (24 procent).

Na druhém konci spektra je Connecticut, kde hledá cestu ven jen 9 procent jeho relativně spokojených obyvatel.

Průzkum veřejného mínění Taylor Orth uvedl, že průzkum z minulého měsíce mezi přibližně 35 000 dospělými odhalil „významnou podporu“ pro rozdělení země.

Celostátně 23 procent respondentů uvedlo, že chtějí, aby si jejich stát zvolil odchod.

Asi polovina (51 procent) byla proti odtržení a 27 procent si nebylo jistých.

Američané se obrátili na TikTok, aby položili velké otázky o secesi a o tom, co se stane, když se odtrhnou

Republikáni preferují secesi více než demokraté, bez ohledu na to, zda žijí v červeném nebo modrém státě

Paul Roberts, dopisovatel Seattle Times, řekl, že hvězda secesionismu stoupá.

Připsal to „politické polarizaci, rostoucímu napětí mezi městy a venkovem a roztržkám mezi státy… a federální vládou v otázkách, jako je imigrace a bezpečnost hranic“.

Výzkumníci zjistili, že mladší dospělí jsou pro odtržení horlivější než starší.

A republikáni jsou většími fanoušky štěpení než demokraté – bez ohledu na to, zda žijí v červených nebo modrých státech, napsala Orth ve své zprávě.

Státy s největším podílem separatistů nemají přímou vazbu na politiku, uvedl.

Podle výzkumníků to spíše souvisí s velikostí státu, počtem obyvatel a možná i s jeho ekonomikou.

Secesionisticky orientovaná Aljaška, Texas, Kalifornie a New York se všechny umisťují na předních příčkách z hlediska počtu obyvatel a plochy.

Prezident Texaského nacionalistického hnutí Daniel Miller skládá slib věrnosti v restauraci BBQ v Cypress, Texas.




Američané z tak vzdálených oblastí, jako je Kalifornie, Texas a Washington, píší o odtržení

Mají také dostatečný ekonomický potenciál, aby mohli fungovat samostatně – kromě Aljašky.

Přesto má Last Frontier [Aljaška] již dostatečné příjmy z ropy a těžby, aby mohla obyvatelům platit více než 1 300 dolarů ročně.

Vlivná Aljašská strana nezávislosti v tomto státě po desetiletí prosazovala vyhlášení referenda a zároveň požadovala práva na zbraně, domácí vzdělávání, malou vládu a boj proti potratům.

Ale samotná podpora lidu k odtržení států nestačí – jak ukázala odtržená Konfederace za občanské války.

Mnoho právníků tvrdí, že americká ústava státům neumožňuje, aby se oddělily.

Výzkumníci zjistil, že si tím Američané tak jisti nejsou.

Přibližně čtvrtina uvedla, že se státy mohou podle ústavy odtrhnout, zatímco třetina uvedla, že nikoli.

Další čtyři z deseti si nebyli jisti.

Podpora odtržení souvisí spíše s plochou státu a velikostí populace než s politikou

Texaský guvernér Greg Abbott říká, že tvrzení, že podporuje Texit, jsou „falešné fámy“

Texasští republikáni patří k nejvášnivějším secesionistům v USA – plných 44 procent z nich podporuje Texit.

Její zastánci tvrdí, že dramatický krok – volně inspirovaný britským brexitem z Evropské unie – by pomohl vyřešit zmítání se v krizi na imigračních hranicích a boj s Washingtonem o to, kdo hranici s Mexikem kontroluje.

Tento boj, proti kterému stojí prezident Joe Biden, demokrat, a republikánský guvernér Greg Abbott, odhalil v Americe roztržku.

Daniel Miller, prezident Texaského nacionalistického hnutí, říká, že odchod z unie je jediný způsob, jak získat „rozumný imigrační systém“.

Nedávno agentuře AFP řekl, že jeho hnutí, které vzniklo v roce 2005, nikdy nebylo tak blízko k dosažení svého cíle.

Abbott ale tento víkend plán zchladil.

V rozhovoru pro 60 Minutes řekl, že tvrzení, že byl fanouškem Texitu, jsou „falešné fámy“.

Jeho rozmístění příslušníků texaské národní gardy na hranici nebylo snahou nahradit federální vládu, ale jen způsobem, jak „prosadit zákon“, dodal.


James Reinl je oceněný multimediální novinář a redaktor s více než 15 lety zkušeností ze Severní Ameriky, Evropy, Středního východu a Afriky a korespondent pro sociální záležitosti britského deníku Daily Mail.

Zpět na obsah


[PJ]